(Видео) Мадона пак се соблече гола и ги налути фановите

By

Мадона повторно објави видeо на кое е гола и ги налути фановите. Пејачката во најавата за својата нова NFT-колекција работела со уметник, дизајнер и аниматор со името Beeple, кој е познат по неговите бизарни видеа.

dobivaj vesti na viber

Тие ѝ велат дека во последните неколку години го изгубила допирот со реалнoста и дека и покрај тоа што има фанови што ја поддржуваат, има и такви што сакаат да се врати старата Мадона. Пејачката објави три видеа за кои фановите велат дека не знаат кое е побизарно.

Таа се појави во анимирани мини филмови со име Mother Creation, на кое фановите можеа да ја видат целосно гола. Филмовите се на продажба и може да се купат и со криптовалути. Парите дадени за нив ќе одат во хуманитарни цели.

„Сакав да го истражам концептот на создавање не само на начин како едно дете доаѓа на свет туку и на кој начин уметникот работи на својата креативност“, рече Мадона.

И покрај хуманиот гест, овие видеа наидоа на критики кај фановите, па затоа и самото надавање на аукцијата се одвиваше бавно. Тие велат дека експлицитните видеа се вознемирувачки, а некои дури ги нарекоа и гадни, претерани и очаен потег на пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

„Страшно, грозно, бегај од оваа планета. Ти си пореметена. Проблемите се лечат кај психијатар, не вака. Прво не се помирува дека старее, а сега сака и да раѓа. Имаш чудни фетиши, бизарно е ова, ја изгуби почитта кај сите. Зошто некој би сакал да го гледа ова. Ти си болна“, биле само некои од коментарите.

 madona - prtinscreen/beeple
 - prtinscreen/beeple
 - prtinscreen/beeple
 madona - prtinscreen/beeple
 madona

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Spare Me, Great Lord! Episode 11

AnimeFreak Attack on Titan Season 2

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

AnimeFreak Attack on Titan Season 2 Episode 9

tải go88