(Видео) Мајли Сајрус во костим за капење го најави новиот албум

Мајли Сајрус денес на „Јутјуб“ го објави трејлерот за нејзиниот осми албум. Пејачката објави и фотографија како виси на метална шипка со црвен кармин и очила во црн костим за капење и штикли.

Првата песна на новиот албум ќе биде синглот Flowers, чиј тизер Сајрус веќе го објави, а го откри и датумот на објавување. „Нова година, нова Мајли, нов сингл. Flowers, 13 јануари“, напиша таа.

Обожавателите коментираат дека на 13 јануари ќе ја објави новата песна. затоа што на тоа е датумот кога е роден нејзиниот поранешен сопруг Лиам Хемсворт.