(ВИДЕО) На „Евросонг“ му се смееја, а Црногорецот сега се појави на британскиот „X Фактор“ – Светските ѕвезди само зинаа

Славко Калезиќ во својот настап ги остави сите без текст во британското издание на популарното натпреварување.
По не така успешното учество на „Евросонг“, каде некои од љубителите на ова музичко шоу се смееја на неговиот настап, Славко Калезиќ, си ја проба среќата во британската верзија на натпреварување во „X фактор“. Црногорскиот пејач го повтори својот сценски настап од „Евровизија“.
Кога го видоа неговиот перформанс, Сајмон Кауел, Никол Шерзинер и останатите членови од жирито останаа со отворени усти. Дали Славко помина понатаму, ќе дознаеме кога ќе биде емитувана оваа епизода.

Како изгледаше настапот на Славко Калезиќ во британскиот „X-Фактор“, можете да погледнете на најавата за оваа емисија:

Погледнете го и настапот на Славко Калезиќ на „Евросонг“:

Scroll to Top