Видео од Нејмар и силуваната девојка во хотелска соба во Париз

By

Еден од најдобрите фудбалери во светот Нејмар се соочува со големи проблеми по обвинувањата за силување. Девојката Најилда Триндаде Мендеш да Соуза го обвини Бразилецот дека ја силувал во хотелска соба во Париз.

На „Твитер“ се појави видео од напаѓачот на ПСЖ Нејмар и девојката Најилда во хотелската соба. Најилда го удира Нејмар со раце, а фудбалерот потоа тргнува насилно да се пресмета со неа.

Најла го пријавила Нејмар во полиција. Според нејзиното сведочење, таа се запознала со фудбалерот преку „Инстаграм“, а по кратко допишување се согласила да се запознаат.

Нејмар во хотелот стигнал пијан, а потоа и ја силувал.

Ќе ви се допадне