(Видео) По една година во карантин, Ентони Хопкинс се вакцинираше

By

Актерот Ентони Хопкинс се вакцинираше против коронавирус, откако помина една година во карантин. Тој самиот реши да не излегува од дома и да нема контакт со луѓе. Видеото од вакцинирањето го објави на Инстаграм.

dobivaj vesti na viber

„Ова е светло на крајот од тунелот, по една година самонаметнат карантин“, напиша Хопкинс.

Обожавателите му испратија пораки со поддршка. Хопкинс е во ризичната група од коронавирусот, бидејќи неодамна наполни 83 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anthony Hopkins (@anthonyhopkins)

Ќе ви се допадне

sun win

tải sunwin

tải sunwin tải sunwin sunwin club

sunwin apk sunwin club sunwin

game bài sunwin game sunwin sunwin