(Видео) Роналдо се расплака за време на интервју

By

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, се расплака за време на интервјуто со Пирс Морган. Водителот за време на разговорот му пушти на играчот на Јувентус, видео од неговиот покоен татко.

Португалецот додека го гледаше видеото низ солзи праша од каде им е снимката. Неговиот татко починал во 2005 година од последица на конзумирање алкохол.

Таткото на Роналдо починал поради оштетениот црн дроб. Тој не успеа да просведочи на успехот на неговиот син и раѓањето на внуците.

Ќе ви се допадне