(Видео) Шварценегер со тенк уништи луксузна лимузина

By

Арнолд Шварценегер за потребите на емисијата Garage Thursday на водителот Џеј Лено, со својот тенк М-47 Patton од 1951 година мина преку луксузна лимузина.

Арнолд објаснил дека неговиот тенк е истиот што го користел додека служел војска во Австрија, во далечната 1965 година. За да го пренесе од Австрија во Америка, Шварценегер во 1991 година платил 20 000 долари.

Тенкот тежи 50 тони.

Ќе ви се допадне

AnimeDao watch animes: Kaguya-sama: Love is War Season 2 (https://animedao.nl/m/VggQ) Episode 12

GoGoAnime your name gogoanime: Watch Black Clover Episode 92 (https://gogoanime.be/m/dBPz/ep-92)