(Видео) Синди Крафорд ја рекреираше култната сцена од легендарната реклама за Пепси

By

Некогашниот модел Синди Крафорд, ја рекреираше култната сцена од легендарната реклама за Пепси која ја сними во 1992 година. Во тексас шорцеви и бела маичка, позираше покрај црвен автомобил пиејќи лименка Пепси.

dobivaj vesti na viber

Синди ја направила фотографијата за хуманитарни цели, за да собере средства за детската болница „American Family“.

„Секогаш ми претставува задоволство и возбуда да работам со пријателот Дејвид Јароу, а уште повеќе кога тоа е за добротворни цели. Се вративме во 1992 година со цел да го рекреираме моментот и да собереме средства за детската болница. Досега со помош на Давид веќе собравме милион долари. Му благодарам и на мојот фризер Питер Савич кој ми ја направи познатата фризура. Воодушевена сум што беше тука и мислам дека успеавме“, рече Синди.

Ќе ви се допадне

tải sunwin

sun win

sun win

tải sunwin

sunwin