(Видео) Сталоне се забавуваше во ноќен клуб со брат му Френк

By

Силвестер Сталоне кој веќе со децении наназад важи за еден од најпопуларните холивудски актери, на својот „Инстаграм“ објави видео од својот брат Френк и неговиот настап во еден ноќен клуб во Лос Анџелес.

Актерот го пофали помладиот брат за неговиот настап во клубот „Вибратос“ во западен Лос Анџелес. Тој вели дека секогаш има пофални зборови за помладиот брат и вечно ќе му биде благодарен за песните кои ги направил специјално за неговите филмови.

 

View this post on Instagram

 

My brother @frank.stallone , tearing it up at VIBRATOS in W. L A , And myself going berserk with the camera! Great night , a great singer…

A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone) on

„Мојот брат Френк настапуваше во клубот „Вибратос“, во западен Лос Анџелес. Одлична вечер, одличен пејач”, го прокоментирал Сталоне настапот на својот брат.

Френк се занимава со музика. Тој е познат музичар, а зад себе има остварено осум студиски албуми.

Помладиот брат на Сталоне работел и на музиката за филмовите на брат му. Неговата најпозната филмска песна е Far From Ove, од остварувањето од 1983 година Staying Alive, во која главната улога ја игра Џон Траволта.

Оваа негова песна станува хит, а своевремено се наоѓа и на топ листата на Bilboard каде го зазема 10-то место.

Музичарот доби голем број пофални коментари од фановите за начинот на кој пее и свири на гитара.

Ќе ви се допадне

AnimeDao anime websites: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 3 (https://animedao.nl/m/Y116/ep-3)

WCOStream wcostream spongebob: The Promised Neverland Season 2 Episode 11