(Видео) Том Џонс објави нова песна на 80 години

By

Велшкиот музичар Том Џонс сними нова песна на 80 години, Talking Reality Television Blueѕ. Иако многумина сметаат дека на таа возраст гасот слабее, критичарите веднаш напишаа дека Џонс и во деветттата деценија звучи одлично, и покрај тоа што рецитира, а не пее.

Новата песна на славниот пејач е на еден вид критика на денешното општество, а за неа е снимен и спот. Песната е во друг музички стил, не специфичен за него, но сепак ослично му прилега, пренесува „Хедлајнер“. Фановите, пак, сметаат дека новата песна потсетува на песна на групата „Рејдиохед“.

„Можеби грешам и мислам дека некој е обожавател на Рејдиохед”, „Сер Том Џонс не се плаши да влезе во кој било музички жанр. Ми се допаѓа”, се само некои од коментарите на социјалните мрежи.

Ќе ви се допадне

Watch I want to eat your pancreas Episode Full at Funimation funimation dbz

Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 4 at AnimeFreak animefreak chatango