(Видео) Трамп без Меланија го прослави 75. роденден

By

Поранешниот американски претседател, Доналд Трамп, неодамна го прослави својот 75. роденден, но, како што пренесува „Дејли стар“, се чини дека на забавата ја немало Меланија.

Сникмите од роденденот ги објави син му, Доналд Трамп Јуниор, а на на нив ја нема Меланија. Некои од медиумите пренесоа дека Меланија претходно објави роденденска честитка за родеденот на нивниот син Барон, но тоа не го направила за роденденот на сопругот.

„Секогаш е убаво кога семејството и пријателите, како и неколку членови од Конгресот, ќе ви пеат ‘среќен роденден’. И колку 45 да не сака родендени, убаво беше да си таму“, напиша Доналд Трамп Јуниор потсетувајќи дека татко му бил 45. претседател на САД.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Donald Trump Jr. (@donaldjtrumpjr)

Ќе ви се допадне

Blade of the Phantom Master (https://aniwatch.pro/m/GWMv) Episode Full

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix spirited away

Love, Chunibyo & Other Delusions!: Rikka Version (Dub) Episode Full

Watch Hi☆sCoool! SeHa Girls Episode 13

Dulich yenbai: https://dulich.yenbai.gov.vn/noidung/hoidap/Pages/hoi-dap.aspx?ItemID=2287

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/zroby