(Видео) Вил Фарел повреден во сообраќајка

By

Актерот Вил Ферел, бил пренесен во болница откако доживеал сообраќајна несреќа. Веста за несреќата ја пренел „ТМЗ“. Според нив возилото на Фарел се превртело откако во него удрил друг автомобил. Во автомобилот со Ферел имало уште двајца патници.

Актерот нема сериозни повреди и од болница бил пуштен на домашно лекување.

Ќе ви се допадне