Вил Смит и албанската ѕвезда Ера Иштрефи ќе ја пејат химната на Мундијалот

By

Холивудскиот актер Вил Смит, заедно со Албанката Ера Иштрефи ќе бидат главните ѕвезди на почетокот на Мундијалот во Русија годинава, каде ќе ја пејат службената химна.

dobivaj vesti na viber

Првенството ќе започне на 14 јуни, а покрај Вил Смит и Ера на сцената ќе се појави и латиноамериканскиот пејач Ники Џем.

Албансата пејачка од Косово, Иштрефи е звезда во раст, чиј деншен хит „Bonbon“ имал голем успех во Европа во 2016. година, а соработувала и со раперот Френч Монтана

 

Ќе ви се допадне