Војвотката Сара Фергусон го напиша својот прв роман за возрасни

By

Војвотката од Јорк, Сара Фергусон, го напиша својот прв роман за возрасни, „Нејзиното срце како компас“, откога претходно пишуваше книги за деца. Романот го објави водечкиот издавач на романтична фантастика „Милс и Бун“.

Овој роман раскажува замислена приказна за леди Маргарет Монтагу Даглас Скотс, прапратетка на војвотката Фергусон. Но, британските медиуми пишуваат дека книгата може барем делумно да се смета за тенко прекриена биографија додавајќи дека читателите ќе ја видат војвотката во главниот лик.

„Се гордеам што го донесов мојот личен бренд на историска фантастика во издавачкиот свет“, рече Сара Фергусон, која, освен што пишуваше книги за деца, има напишано фантастика за кралицата Викторија и свои мемоари.

„Сè почна со истражување на моето потекло. Копајќи во историјата на Монтагу-Даглас Скотс, најпрвин наидов на леди Маргарет, која ме заинтригира затоа што сподели едно од моите дадени имиња“, додава таа.

Ќе ви се допадне

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) Episode 12 (https://animeplanet.cc/m/Y9bm/ep-12) at website https://animeplanet.cc shoujo manga anime planet

Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode Preview (https://animeheaven.pro/m/PPQJ/ep-1) at AnimeHeaven animeheaven hunter x hunter