Вучиќ го чека Џони Деп на ракија и ќебапи во Белград

By

Холивудскиот актер Џони Деп утре доаѓа во Белград за да ја промовира новата анимирана серија „Пафини“. Тој ќе биде сместен во претседателски апартман во познат хотел во Белград, а потоа во Андричев венац ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Џони Деп ќе има можност пак да проба од некои од националните јадења во Србија, како ракија и вино. Тој и претходно има доаѓано во Белград, кога го снимаше филмот Минамата, а од традиционалната храна рече дека најмногу му се допаднале ќебапчињата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Benoit Delhomme (@benoitdelhomme)

По прес-конференцијата, Деп планира да направи мала турнеја низ филмското студио. Новата серија е произведена во продукција на „Архангел студио“, од актерот Милош Биковиќ, а создадена е во „Јерволино студио“.

Актерот лани додека беше во Монте Карло изјави дека ги обожава Србија и Србите, а првпат беше во посета во Србија во 1992 година.

Ќе ви се допадне

stream anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Record of Ragnarok

Redo of Healer

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Attack on Titan Final Season Episode 12

anime online Josee, the Tiger and the Fish