„Загрижена сум за моето семејство“- вели Гал Гадот која е родена во Израел

By

Ѕвездата на филмот „Wonder Woman“, Гал Гадот, која е родена во Израел, преку својот профил на Твитер напиша дека нејзината земја е во војна.

„Загрижена сум за моето семејство, за пријателите, за мојот народ. Ова е опасен круг што трае предолго. Израел заслужува да биде слободен и безбеден, а и нашите соседи го заслужуваат истото”, напиша таа во својот твит.

Таа додаде дека се моли за жртвите и нивните семејства.

„Се молам ова непријателство да престане и нашите лидери да најдат решение за да можеме да живееме мирно едни покрај други“, порача Гадот.

Ќе ви се допадне