Живее во еко куќа и нема да ги наследи милијардите од татко и – Се за скромниот живот на Фиби Гејтс

Ќерката на еден од намоќните и најбогати луѓе во светот Бил Гејтс ретко кога споделува информации од нејзиниот приватен живот, во јавноста ја опишуваат како скромна личност.

Младата Фиби Адел Гејтс (19) неодамна беше фатена во Њујорк како оди на ручек со својот татко. Фиби за оваа средба се одлучила за еднобоен макси фустан, со јака и бела јакна со струк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bill Gates (@thisisbillgates)

Бил и Мелинда Гејтс се меѓу најбогатите луѓе на планетата, а сопругата на основачот на Мајкрософт во интервју истакна дека воспитувањето на тројца луѓе во духот на вистинските вредности е нејзиното најголемо животно достигнување. Покрај Фиби, парот ги има и синот Рори (22) и ќерката Џенифер (26), а уште пред да ги дознаете нивните имиња сигурно сте слушнале за нив. Со години е позната приказната дека децата на Гејтс нема да го наследат нивното богатство кое се проценува на дури 133,2 милијарди долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Phoebe Gates (@pheebeegates)

По разводот на Бил и Мелинда ги комплицира работите и нивните деца сепак би можеле да добијат дел од имотот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Phoebe Gates (@pheebeegates)

Нешто се знае за постарите деца на Гејтс. Џенифер неодамна се омажи за египетскиот возач Најел Насар на гламурозна церемонија, додека Рори е на пат да стане успешен бизнисмен по дипломирањето на Универзитетот Дјук.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Phoebe Gates (@pheebeegates)

Најмалото дете од семејството Гејтс денес живее во еко-вила над езерото Вашингтон, вредна 124 милиони долари и именувана како Xanadu 2.0.

Таа пораснала во куќа во која имала соба со тобогани, приватна плажа со песок од Карибите, затворен базен и вештачки поток со вистински риби, а сепак станала многу скромна девојка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Phoebe Gates (@pheebeegates)

Фиби посетувала приватно средно училиште, а потоа се запишала во Професионалното детско училиште во Њујорк, каде што се школуваат надежни млади актери и танчери. Таа, исто така, била на Школата за американски балет и се запишала на престижниот колеџ Џулијард.

Иако поголемиот дел од времето го поминуваше со мајка си, Бил одигрла многу важна улога во животот на Фиби. Една од нивните заеднички работи е љубовта кон читањето, а на фотографијата што таткото и ќерка ја споделија на Инстаграм во 2018 година, Бил напиша дека и двајцата се воодушевени од книгата „На желките им нема крај“.

Фиби не е претерано активна на Инстаграм. Таа од средината на 2019 година е во врска со Чез Флин, кого го запознала во средно училиште и со кого често патува.

 

Scroll to Top