Македонци од Канада го бодрат Лазаров на Фајнал фор во Келн

By

Македонци од Канада деновиве се во Келн за да го бодрат Кирил Лазаров на фајнал фор турнирот во Келн. Фотографијата ја објави порталот СпортМ.мк, кои го сликаа семејството на трибините. Портал пренесува дека тие навиваат за „Нант“, а дека би сакале во финалето „Нант“ да игра против „Вардар“.

Ќе ви се допадне