Анастасија си легнала во дневната – Мајка и сакала да ја разбуди, ја полазиле морници

By

Џенифер Абма од Америка доживеала хорор кога ја видела својата мала ќеркичка Анастасија која задремала во дневната соба. Таа отишла на попладневна дремка во дневната, а собата била многу топла. Мајката отишла да ја провери и се изгледало во ред се додека не се потрудила да ја разбуди.

– Ова се случи со моето дете, а јас бев во паника. Мислев дека не можам да си го разбудам детето, нема поголем стрес од тоа. Ова е доказ дека не мора да сте директно изложени на сонце за да имате топлотен удар. Секоја секунда мора да се внимава на децата на горештините. Мојата стресна ситуација нека биде лекција за други родители, вели Абма.

Инаку, топлотен удар навистина се заканува на високи температури без разлика дали сте надвор или внатре.

Ќе ви се допадне

watch anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime online AnimeDao The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

AnimeDao Horimiya (Dub)

english anime AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

Naruto: Shippuden Episode 495