Дневен хороскоп за 1 март

By

Овен

dobivaj vesti na viber

Не е претерано поволен период за вас. Не очекувајте важни професионални успеси. Пред вас се нови љубовни ситуации со личноста која ви се допаѓа веќе некое време. Проблеми со тахикардија.

Бик

Не е претерано поволен ден ако се занимавате со приватен бизнис. Бидете внимателни. Вознемирени сте и не ви е лесно да ги решите љубовните дилеми кои ги имате. Сметате дека партнерот е неискрен кон вас. Проблеми со стомакот.

Близнаци

Пред вас е нова одлука во која не сте сигурни. Дајте си себеси време за да размислите добро. Можно е да делувате прилично нервозно и да немате доволно самодоверба пред симпатијата. Тоа ве кочи во љубовна смисла. Болка во грлото.

Рак

Можно е да имате некој неочекуван одлив на пари и не сте задоволни со тоа. Ако сте слободни, можно е да не ви е лесно да успеете да остварите промена на полето на љубовта. Проверете ја штитната жлезда.

Лав

Пред вас е генерално добар ден за решавање на некои проблеми кои ве мачеа во минатото. Ситуацијата на полето на љубота не е баш сјајна кон вас. Можно е да не сте задоволни од односот со саканата личност. Ве мачи лошиот метаболизам.

Девица

Покажете го својот интерес кон напредување на работа. Можете да очекувате дека наскоро ќе добиете поголеми одговорности. Искрени сте кон личноста која ви значи. Можете да очекувате дека вашиот однос ќе тргне во подобра насока. Проблеми со зглобовите.

Вага

Ќе наидете на помош и ќе успеете да ги решите сите проблеми кои ќе се појават денеска. Постојат мали конфликти меѓу вас и саканата личност. Не сте задоволни. Мали болки во вратот и кичмата.

Скорпија

Ве очекува поволен ден во кој ситуацијата на работа би требала да биде мирна. Пред вас е интересен период во кој може да дојде до флерт и нови познанства. Подгответе се за промени. Нервна напнатост.

Стрелец

Време е да ги прифатите грешките од минатото. Иако неколку пати бевте разочарани од љубовта, не треба да престанете да верувате во чуда. Окружете се со луѓето кои ги сакате.

Јарец

Поволен период за ново работно место кое доаѓа за вас. Можете да очекувате одлични промени на ова поле. Тешко ви е да се опуштите бидејќи знаете дека партнерот има некаква задршка кон вас. Ве мачат хронични проблеми.

Водолија

Работата ви е приоритет и не е ви лесно да престанете да размислувате за проблемите на работа. Ви делува како саканата личност да се променила кон вас и се чини дека не ве сака како порано. Ве мачат проблеми со очите.

Риби

Имате стабилна атмосфера на полето на работата. Без грижи. Многу сте чувствителни и ви недостасува љубов. Потребна ви е утеха во саканата личност. Неопходна ви е физичка активност за да се чувствувате подобро.

Ќе ви се допадне