Дневен хороскоп за 2 март

Овен 

Ќе имате прилика добро да заработите. Послушајте ги предлозите на некои постари лица кои имаат навистина голема доверба во вас. Ќе бидете упорни со барањата вашиот партнер да ве разбере и да ви даде малку повеќе време. Можни се проблеми со синусите.

Бик 

Лошо ќе ја процените личноста која ви дава помош. Ваквата деконцентрација ќе донесе и некои грешки на работа. На љубовен план би било добро за промена да се однесувате малку попријатно кон својот партнер инаку ќе останете сами. Здравјето е добро.

Близнаци 

Паричната загуба е загарантирана доколку не ја процените деловната ситуација. Морате себе си да се натерате да работите. Ве очекува средба со личност од минатото и разговори кои можат да ве оптоварат. Чувајте се од можни изгореници.

Рак 

Очекувате многу, а не давате сè од себе во работата со која се занимавате. На полето на финансиите доаѓа до прекрасни пресврти. На слободните ракови им се препорачува да ги подобрат контактите со лицето со кое се запознале неодамна. Добро ќе ви дојдат прошетки во природа.

Лав 

Не можете да ја сокриете љубомората кон лицето со кое работите. Не обрнувајте премногу внимание на такви работи. Партнерот ќе ви пружи поддршка и ќе бидете задоволни и горди на лицето кое го имате покрај себе. Имате потреба за одмор.

Девица

Обидете се да не се двоумите секогаш и не потпирајте се премногу на советите на деловната околина. Исклучете ги наглите одлуки во врска со љубовта, да не се покаете. На финансики план се можни добивки. Можни се болки во вратот.

Вага 

Не влегувајте наеднаш во многу нови бизниси бидејќи се чувствувате несигурно. Можноста за стекнување на дополнителни приходи е исклучителна. Во љубовта доаѓа до подобрување на ситуацијата и до засилување на емоциите. Можна е вирусна инфекција и проблеми со белите дробови.

Шкорпија 

Финансиите се поправаат. Љубовната ситуација ќе биде добра бидејќи ќе поминувате пријатни и опуштени момент со лицата кои ви се допаѓаат. Можен е пораст на нервоза или пад на концентрацијата па може да се случи да кажете нешто што не го мислите. Опуштете се.

Стрелец 

Трпите постојано неразбирање од страна на колегите. Ќе морате да се борите за своите права бидејќи ве напаѓаат од сите страни. Можна е некоја минлива афера која нема да ви се допадне.

Јарец

Денес сте голем идеалист и помалку наивни. Верувате дека имате влијание на деловниот партнер повеќе од тоа што е вистина. На некој може да му појде од рака да ве надмудри. Деловните контакти со лав или овен можат да ви донесат многу поволни нешта.

Водолија

Можеби ќе бидете несовесни во врска со некои недвижнини, пари или можеби ќе му дадете на партнерот повод да се сомнева во вашата лојалност. Некоја вага или лав ви се наклонети и ќе ви понудат соработка. Денот ви носи многу нејасни нешта, па затоа денес не треба да донесувате важни одлуки во врска со тоа.

Риби

Напорен ден, особено ако треба да се сретнете со некој лав роден во август кој ве наговара на нешто што не ви оди во прилог. Верувате дека можете да ги убедите близнаците и водолијата да ги прифатат вашите совети во врска со некој многу одговорен проект. Денес ќе имате нервози поради неочекувани трошоци.

Scroll to Top