Дневен хороскоп за 20 мај

By

Овен 

Ве очекува прекин на деловниот договор, а крајот кој е пред вас ви носи и нов почеток. Решени сте со саканата личност јасно да дефинирате како стојат работите. Внимавајте на здравјето. Поведете сметка на очите.

 

Бик

Можно е да направите промена на работата. Ако веќе нешто сте испланирале, можете да очекувате дека ќе бидете многу задоволни. Љубовта полека исчезнува меѓу вас и вашиот партнер. Она што сте го имале, полека згаснува. Внимавајте на здравјето. Можен е пад на имунитетот.

Близнаци

Можно е да сте склони на ризични потези на ова поле, за да си докажете на себе си и другите дека сте добар во некои работи. Неочекувано ќе дојдете до средба со личност која ќе покаже дека има чувства кон вас. Внимавајте на здравјето, можна е тахикардија.

Рак

Пред вас се големи промени. Доколку планирате некоја работа поврзана со странство, сега е идеално време за тоа. Со саканата личност планирате да имате заедничка иднина. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со стомакот.

 

Лав

Поведете сметка на тоа кој што зборува со вас затоа што сега некои трачеви и гласини навистина можат да ви ја загрозат работата. Не сте претерано заинтересирани за љубовните случувања и промени на ова поле. Ви годи самотијата и слободата. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со грлото.

 

Девица

Изненадувачкиот пресврт на полето на работа ќе доведе до тоа да ги преиспитате можностите и изборот на вистинското занимање. Можно е да сте влезени во конфликт со личност за која имате одредени чувства. Внимавајте на здравјето и поведете сметка на телесната тежина.

Вага

Вашата нервоза може да влијае и на вашата концентрација. Не ви е претерано поволен ден за важните работи. Пред вас ќе се отвори можност за флерт, а потоа и врска. Во наредниот период ве очекуваат љубовни промени. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со бубрезите.

Шкорпија

Препорачливо е да го дадете својот максимум и да се потрудите за да ви тргне работата во наредниот период. Потребно е да се потрудите на партнерот да му ставите до знаење какви се вашите искрени чувства кон него. Внимавајте на здравјето и намалете ја конзумацијата на мрсна храна.

Стрелец

Денешниот ден не ви е поволен, па можни се губитоци или грешки на работното место. Компликации и проблеми ви се случуваат на секој чекор. На саканата личност ќе и покажете дека имате некои дилеми и дека нема доволно доверба во вас. Внимавајте на здравјето. Имате чувствителен желудник.

Јарец

Нетрпеливи сте и можете лесно да го загрозите природниот тек на деловните случувања. Обидете се ништо да не форсирате. Не сте задоволни од брачната ситуација и чувствувате дека многу работи не се такви какви што треба да бидат меѓу вас и вашиот партнер. Внимавајте на здравјето. Проверете ја крвната слика.

Водолија

Максимално сте посветени на обврските кои ги имате и многу ви е важно кон колегите да изиграте фер. За оние кои имаат партнер, веќе се преокупирани со плановите за брак и семејство. Заљубени сте еден во друг и среќни сте заедно. Со вашето здравје сè е во ред.

Риби

Имате нова работа која на долги патеки може да ви донесе заработка и шанса да создадете добра репутација околу вас. Иако не сте очекувале ново познанство, сепак на крајот нова личност ќе влезе во вашиот живот. Но, имате впечаток дека сега не е вистинскиот момент за љубов. Внимавајте на здравјето. Можна е појава на главоболки.

 

Ќе ви се допадне