Дневен хороскоп за 28 февруари: Ракот и Скорпијата ќе уживаат во љубовта

By

Овен
Љубов: Задржете ги мерките на претпазливост и мудрост, нема причина да искушувате нечија емоционална наклонетост. Потребна ви е дискреција.
Работа: Непотребно се вклучувате во ситуации што не ги познавате доволно и на тој начин ги иритирате соработниците.
Здравје: Избегнувајте премногу стресни или конфликтни ситуации.

Бик
Љубов: Наместо да се грижите за нечии недостатоци, подобро е посериозно да ги анализирате вашето однесување и пропусти.
Работа: Се обидувате да ја импресионирате околината на различни начини. Вие се грижите да привлечете нечие внимание и да ги потврдите вашите идеи.
Здравје: Важно е да имате силна мотивација и добра волја.

Близнаци
Љубов: Саканото лице од вас очекува постојано да ги исполнувате ветувањата. Тешко ви е да ги помирите потребите и интересите.
Работа: Очекувате позитивен одговор или одредено признание за вашата работа. Не дозволувајте никој да ве испровоцира на импулсивно однесување.
Здравје: Ќе ви годи креативна изолација, применете некои од техниките на психолошка релаксација.

Рак
Љубов: Понекогаш треба да се исклучи разумот, постојат работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете вашите чувства да „зборуваат“.
Работа: Важно е работите да завршат на добар начин. Вие сте доволно вешти да ги надминете деловните недоразбирања и конфликтните ситуации.
Здравје: Не ги ограничувајте вашите чувства или желби, опуштете се.

Лав
Љубов: Изгледате вознемирено, но вашиот партнер добро знае како може да ве инспирира на позитивно размислување и расположение. Опуштете се.
Работа: Ве иритира да се соочите со соработници кои очекуваат ваша сервилност или прифаќање на разни деловни отстапки.
Здравје: Избегнувајте ситуации што ја нарушуваат вашата концентрација или психолошка рамнотежа.

Девица
Љубов: Бидете искрени во средбата со саканата личност. Меѓусебната доверба е неопходна и „лековита“.
Работа: Ако не ви се допаѓа нечие однесување, обидете се да ја контролирате вашата фрустрација или незадоволство.
Здравје: Обрнете внимание на поправилна исхрана и поздрав начин на живот.

Терезија
Љубов: Премногу внимание посветувате на некои споредни настани што дополнително ве оддалечуваат од вашата сакана личност.
Работа: Изберете ги повнимателно зборовите што ги користите кога се среќавате со соработници. Дипломатската нота станува неизбежна, особено кога за тоа има добар деловен интерес.
Здравје: Потребна ви е подобра психолошка рамнотежа, опуштете се.

Скорпија
Љубов: Вашите желби можат да бидат исполнети доколку се однесувате доволно инспиративно, заводливо и сугестивно кон вашата сакана личност.
Работа: Ако се грижите за оправдување на вашата улога или професионални способности, применете докажана тактика.
Здравје: Обидете се да го разубавите вашето расположение.

Стрелец
Љубов: Потребна ви е нечија искрена поддршка или личност со која можете да изградите чувство на доверба и блискост.
Работа: Избегнувајте отворен конфликт со една личност. Спроведете ги целосно вашите деловни намери.
Здравје: Размислете за полесна диета, избегнувајте нездрава исхрана.

Јарец
Љубов: Не покажувате доволно разбирање за нечии потреби. Обрнете внимание на расположението на вашиот партнер.
Работа: Средбата со соработниците отвора нови деловни можности. Важно е да изберете улога што одговара на различни интереси.
Здравје: Избегнувајте лоши навики или интригирање на луѓето кои ве оптоваруваат.

Водолија 
Љубов: Некој ги поставува правилата на однесување, а вие сте оставени да се помирите со „доделената улога“. Тоа не ви се допаѓа.
Работа: Не бидете арогантни или расипнички кога се среќавате со соработници. Задоволете се со просечните резултати.
Здравје: Избегнувајте стресни ситуации и напорни обврски.

Риби 
Љубов: Некој ве носи до ново емотивно искушение. Смислувате одговор или начин на кој треба да се однесувате кон саканата личност.
Работа: Сè се сведува на принципот на земање или давање, она што го добивате има висока цена и бара многу напор.
Здравје: Избегнувајте импулсивно однесување, опуштете се.

Ќе ви се допадне

WCOStream wcostream pokemon: Attack on Titan Season 3 (https://wcostream.cc/m/RblJ) Episode 12

GoGoAnime gogoanime one piece: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (https://gogoanime.be/m/DEr) Episode 39