Дневен хороскоп за 4 јули

By

Овен

Се наоѓате на чекор пред другите и вашите резултати ги надминуваат просечните мерила. Наидувате на добар прием во друштвото, но не треба да се занесувате со нови идеи. Обидете се да остварите заеднички интереси. Партнерот добро ги разбира вашите емотивни желби и потреби. Прекрасно се надополнувате во различни ситуации.

Бик

Постојано изгледате убаво, духовито или шармантно пред својата околина. Меѓутоа некое ваше однесување се проценува на погрешен начин. Оставете ги другите да се оптеретуваат со работи кои не носат материјална корист, позитивни ефекти или перспективна реклама. Постои проблем на емотивно недоразбирање.

Близнаци

Имате добра можност да ги завршите Вашите работни обврски кои што се со постар датум, како и да ја дефинирате вашата улога пред соработниците. Сепак, вашиот тековен успех не значи многу за вас. Размислувате за нови или далечни цели. Не се разбирате на најдобар начин со Вашиот партнер. Обидете се да се разберете.

Рак

Вашите идеи претставуваат потенцијален ризик, па не очекувајте нечија практична или бизнис поддршка. Потребно е понатамошно ангажирање во решавањето на деловните проблеми, но не по цена на раскинување на договорот за соработка. Не дозволувајте некој да ве критикува без вистинска причина.

Лав

На средбата со соработници, подобро е да се фокусирате на моменталната ситуација отколку да се занимавате со далечните предвидувања. Вие непотребно се расправате за прашања кои немаат одлучувачко значење за вашиот бизнис статус. Бидете сигурни дека сте доволно шармантни пред лице кое на некој начин ги тестира вашите духовни квалитети.

Девица

Не сакате да поддржите нечија приказна која се сведува на повторување на познати факти. Имате впечаток дека некој ве успорува или ви пречи во деловните цели. Барате едикасен анчин да го подобрите своето расположение и концентрација. Ако сте незадоволни со развојот на случувањата на љубовното поле, обидете се нешто да промените.

Вага

Вие обвинувате погрешно лице за неуспеси или за различни компликации што ве успоруваат во вашите бизнис планови. Полесно е да се обвини и да се префрли одговорноста на другите, особено ако нема доволно храброст да се спротивстави на вас. Изгледа како да поставивите високи критериуми и големи очекувања.

Скорпија

Имате малку неправилна презентација, но некој ве остава да продолжите со вашите планови. Сериозно да се разгледа предупредување или алтернативно решение. Важно е правилно да се прави разлика помеѓу моралната и физичката храброст. Вие не добивате емотивна поддршка доволно. Не да го лажете партнерот вашиот партнер.

Стрелец

Вие сте во позиција да ја завршите работата што ви дава повеќе психолошко олеснување, но нема материјална корист. Сепак, подобро е да ја фокусирате енергијата на познати ситуации отколку да ризикувате премногу. Бидете во согласност со вашите намери. Планирајте средба со некој близок. Некој ве охрабрува на добро расположение.

Јарец

Важно е да не зборувате премногу за своите деловни намери. Некој може да ве карактизира на погрешен начин или да ги употреби вашите изјави во своја корист. Сочувајте ја присебноста на духот во деловните состаноци. Нема потреба да градите некоја нова илузија за емотивна среќа без оглед на оптимизмот.

Водолија

Важно е да верувате во својата интуиција, но и да прифатите корисен совет. Во обид да се претставите како голем експерт, трпите нечија критика. Стрпливо чекајте на финалните резултати или на добивката која ви припаѓа. Понекогаш не е важно сето она кое го зборувате, туку она што го чувствувате. Опуштете се.

Риби

Не ви се допаѓа нечие однесување или новите услови кои ви ги поставуваат соработниците. За среќа, брзо ќе го промените мислењето за новите деловни прилики. Бидете поинтелегентни, бидејќи делата говорат повеќе од зборовите. Со казнувањето на другите, непотребно се казнувате самите себе. Партнерот добри ги разбира вашите емотивни намери.

Ќе ви се допадне