Дневен хороскоп за 5 октомври

By

Овен

Можеби и самите сте виновни за проблематиката која моментално ви е актуелна. Во секој случај тешко ќе се фокусирате на обврските кои мора да ги извршите бидејќи размислувањето и грижите постојано ви го одвлекуваат вниманието. Покажувате интезвни емоции. Поставете се посесивно кон саканата личност.

Бик

Денес плановите ќе бидат подложни на промени, па не се врзувајте за нив. Бидете подготвени во секој момент да бидете приморани да се насочите кон други обврски. Тешко пронаоѓате време за партнерот. Можна е нервоза во вечерните часови.

Близнаци

Неопходна ви е поддршка од страна на блиска личност, па денес се обидувате да имате добра и коректна комуникација со нив. Многу ситни обврски ве исцрпуваат. Емотивниот партнер, според вас се однесува премногу опуштено во контактите со спротивниот пол. Може да бидете љубоморни.

Рак

Пред вас е ден кој ќе биде интензивен и исполнет со случувања. Подгответе се за повремена напнатост. Задржете ладна глава, се може да завршите на време. Во љубовта премногу анализирате, секој чекор на партнерот или се сомневате во некои зборови. Не си предизвикувајте главоболка.

Лав

Може да дојде до промена на договорите во текот на денот. Обидете се да се прилагодите на новонастанатите околности. Покрај многубројните обврски можно е да имате да завршите и некои лични работи кои се однесуваат на член од семејството или емотивниот партнер. Во љубовта се е во најдобар ред.

Девица

Насочени сте кон обврските што ги имате во текот на денот, но ќе се обидете и да им помогнете на тие кои бараат помош или совет од вас. Многу коректни договори со соработниците и деловните партнери. Една личност почнува да одговара на сигналите кои ги праќате. Добра комуникација.

Вага

Денес ќе се обидете да имате коректен однос со колегите. Многу мали обврски решете ги на време и не заостанувајте. Со саканата личност можно е повремена напнатост во комуникацијата, но ќе се потрудите тоа брзо да го надминете.

Скорпија

Овој ден ќе ви донесе многу интензивна комуникација и во бизнисот и во емотивниот сегмент. Некои работи за кои долго време молчевте, конечно ќе се осмелите да ги кажете. Едноставно, веќе не сакате да функционирате како до сега…

Стрелец

Ќе се обидете да се смирите и да се посветите на промените што се случуваат денес, но исто така и во извршувањето на деловните обврски. Понекогаш може да сте нерасположени особено ако некој колега не се сложува со вас.

Јарец

Прилично напорен прв дел од денот, повремена тензија, најмногу поради тоа што е тешко е да се согласите со деловните соработници и колегите. Добар момент е да организирате состанок со лице за кое сте заинтересирани. На љубовен план хармонија и задоволство.

Водолија

Мора да се прилагодите на луѓето со кои контактирате денес ако сакате да добиете дел од вашите планови, но тоа ќе се покаже како многу тешка задача. Недоразбирањата може да се пренесат и на љубовен план. Можно е да се оддалечите од емотивниот партнер.

Риби

Иако лично се чувствувате добро, на работа нема да функционирате најдобро. Можно е ова да се должи на прекумерните барања од оние со кои работите, или од нивната прекумерна непослушност. Чувствувате промена во однос на некој близок, но сé уште не сте сигурни што конкретно тоа носи.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX attack on titan animeflix: TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 12

KissAnime kissanime free: Dragon Ball Super (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/Ko7X) Episode 131