Дневен хороскоп за 9 јули

By

Овен

Финансиската состојба ви се двиижи кон подобро. Многу сте задоволни од работата. Ве очекува генерално поволен ден на полето на работа. Не ви е лесно отворено да ги покажете вашите чувства. Вниманието на симпатијата го привлекувате на некои чудни начин. Внимавајте на здравјето. Имате чувствителен урогенитален тракт.

Бик

Можете да очекувате позитивни околности на полето на работа. Многу е веројатно дека успешно ќе ги остварите вашите планови. За оние кои имаат партнер, можете да се надеваат на убава атмосфера во односот со неа. Ве очекува добар ден на полето на љубовта. Со здравјето сè е во ред.

 

Близнаци

Ве очекува можност за работа која може да биде многу значајна за вас. Обидете се да останете доследни на своите цели. За оние кои се слободни, очекувајте ново познанство кое ќе ви биде многу значајно. Ви следува решение на голем број проблеми. Со здравјето сè е во ред.

Рак

Можете да очекувате дека успешно ќе ги решите несогласувањата со соработниците и дека ќе остварите генерално добра атмосфера. За оние кои се слободени, подгответе се да флертувате и да запознаете нови луѓе, но не и да се врзувате. Внимавајте на здравјето и проверете го вашиот крвен притисок.

 

Лав

Немате доволно доверба во деловното опкружување и често ви се чини дека некој нешто ви работи зад грб. Можно е партнерот да покаже дека не е задоволен од вашиот однос, а вие немате волја што било да промените. Внимавајте на здравјето и зголемете ја консумацијата на течности.

 

Девица

Преоптоварени сте со обврски, а работите ви се нижат една над друга. Тоа ви претставува голем стрес. Не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате со саканата личност и имате потреба нешто да промените. Внимавајте на здравјето и зголемете ја консумацијата на витамини.

 

Вага

Избегнувајте во текот на денот  какво било раздвижување на новата работа. Овој ден генерално не е поволен за какво било потпишување договори. Имате впечаток дека саканата личност не е искрена кон вас и дека таа крие некакви тајни. Внимавајте на здравјето. Подложни сте на вирусни инфекции.

Шкорпија

Можете да очекувате дека успешно ќе ги решите правните или формални потешкотии кои ве кочеле во претходниот период. Емотивната ситуација ви е променлива. Постои личност која ја сакате, но не сте со неа. Внимавајте на здравјето. Можни се проблеми со стомачен вирус.

Стрелец

Обидете се да покажете иницијатива околу промените што ќе се појават на деловно поле. Време е да преземете одговорност. Можно е саканата личност да покаже недоверба кон вас, па расправиите ќе ви бидат зачестени. Вие знаете дека секогаш ја говорите вистината. Внимавајте на здравјето и болките во грлото.

 

Јарец

На полето на финансии нема да имате прилив на пари што ги очекувате, што би можело да ги заниша некои од вашите планови. Ве очекуваат интересни промени и можност за почеток на врска, која подоцна би можела да дојде до брак. Внимавајте на храната и избегнувајте мрсна храна.

 

Водолија

Проверете ги сите информации што сте ги добиле на работното место. Во текот од денот некои од нив ќе се покажат како лажни или погрешни. Можно е да ја идеализирате личноста која ја сакате и дека не ви е лесно да ги согледате работите реално. Внимавајте на здравјето и проблемите со нискиот притисок.

Риби

 

Најдобро би било да се обидете да ја вложите повеќе енергија и време во вашата работа. Од вашето залагање многу зависи. Можете да очекувате интересна комуникација со личноста која од претходно ви била симпатична. Избегнувајте го алкохолот.

 

Ќе ви се допадне

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) (https://gogoanime.be/m/dxy9) Episode 9 at website https://gogoanime.be go go anime

Hori-san to Miyamura-kun (https://kissanimeonline.com/m/rybq) Episode 4 at KissAnime fire force kissanime