Дневен хороскоп за 9 мај

Овен

dobivaj vesti na viber

Би било добро денот да го поминете до друштво на некоја личност која ве исполнува со позитивна енергија и ви ја враќа насмевката на лицето. Вечерта искористете ја читајќи некоја книга.

Бик

Овој ден, ќе ви биде најважен вашиот изглед. Ќе поминете часови пред огледало пред да излезете од дома. Можеби вашиот надреден ќе ви даде понуда во врска со унапредување, но со додатна одговорност.

Близнаци

Новиот развој на настаните во врска со романтичната страна на вашиот живот има добро влијание на вас. Една работна обврска ве одвлекува од приватниот живот. Што побрзо ја завршите ќе можете повторно да продолжите по старо.

Рак

Денес најдете време да водите сметка за вашето здравје. Тоа не мора да значи дека ви е потребна медицинска интервенција, туку само најобичен рутински преглед. Исто така, потрудете се да поработите на вашата кондиција.

Лав

Можеби ќе ви се укаже изненадна прилика за напредување. Иновативните идеи може да го најдат патот до вас, така што вашите способности ќе бидат ценети. Немојте да се плашите да преземете водство доколку тоа се бара од вас.

Девица

Веројатно денес најмногу ќе размислувате за финансиите. Доколку вашата финансиска состојба е добра, размислете за кратко патување на кое ќе отидете со саканата личност.

Вага

Чувствувате дека имате вишок енергија кој не знаете како да го потрошите. Најдобро ќе биде да размислите за некоја физичка активност. Слободното време искористете го за да подготвите вкусна вечера на вашите пријатели.

Скорпија

Не дозволувајте му на вашето его да ја преземе контролата над овој ден. Немојте да се зачудите доколку денес заплачете без причина.

Стрелец

Ова е ден кога ќе сфатите дека се потврдува старото правило – луѓето се склони да заборават на лошите, а да ги паметат добрите работи. Средбата со една личност од минатото која ја изневерила вашата доверба, ќе направи конечно да ѝ простите.

Јарец

Падот на енергија, кој започна пред неколку дена, денее ќе го достигне својот врв. Ова најверојатно се должи на вашиот љубовен живот. Па, не би било лошо доколку со саканата личност направите еден разговор во врска со заедничката иднина.

Водолија

Не би било лошо доколку денес размислите за вашите постапки од пред некое време. Послушајте ги советие на вашите пријатели. Разгледајте ги внимателни нивните предлози.

Риби

Денес заборавете на вашата гордост. Ова не е поволен ден за караници, така што, можете да му попуштите на партнерот. А после тоа ве очекува жешка вечер во неговите прегратки.

Scroll to Top