Фабрика за играчки произведе кадифено мече во чест на германската канцеларка Ангела Меркел

By

Германската фабрика за играчки Hermann-Spielwaren произведе кадифено мече во чест на германската канцеларка Ангела Меркел, која заминува од функцијата по 16 години.

Кадифеното мече е високо 40 сантиметри, ја има фризурата на канцеларката, а шепите му се споени во положба како што Меркел ги држи најчесто рацете, познато и како „Ромбот на Меркел“.

Од мечето Меркел ќе бидат произведени само 500 примероци од „мечето Меркел“ и играчката ќе се продава за 189 евра. Шестнаесеттиот произведен примерок ќе ѝ биде подарен на канцеларката.

Истата фабрика претходно произведе мечиња кои потсетуваат на поранешниот американски претседател Барак Обама, поранешниот германски канцелар Хелмут Шмит и британската кралица Елизабета Втора.

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Geobreeders: Breakthrough (Dub) anime episode 4 online free at https://animedao.nl animedao bleach

AnimeKisa: Mitsuwano anime episode Full online free at https://animekisa.in free anime

AnimeFreak: The Mirror: Twin Cities anime episode 4 online free at https://animefreak.ws anime stream

AnimeHeaven: Karakai Jouzu no Takagi-san: Water Slide anime episode Full online free at https://animeheaven.pro free anime

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/animefreakws

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimelol/