(Фото) Новак Ѓоковиќ стана самурај

By

По исклучително напорната сезона во која ги помести сите граници и во голем стил се врати на светскиот врв, Новак Ѓоковиќ реши да се одмори и да ги наполни батерии со предизвиците кои се пред него.

dobivaj vesti na viber

Новак на социјалните мрежи се пофали дека станал самурај.

„Понекогаш сум самурај и оваа улога ја сваќам многу сериозно. Особено ме релаксираат јапонските водени терапии“, напишал Ѓоковиќ на Твитер.

Србинот следната сеозна ќе почне да игра на турнирот во Доха, кој треба да стартува на 31 декември.

 

Ќе ви се допадне