(Галерија) Годишната парада по повод Денот на благорадноста се одржа во Њујорк: Снупи и бебето Џедај ги воодушевија најмладите

By

Група од цртани ликови го заокупира небото над Њујорк, за време на парадата на Денот на благодарноста. Во парадата долга 4 километри, учествуваа илјадници граѓани.

Балони со ликовите на тато Штрумф, Снупи и бебето Џедај, летаа во воздух над Менхетен, а за тоа време доле маршираа пејачи и музичари кои ги забавуваа насобраните граѓани. Неизоставен дел се разбира беше и забавата.

Овогодишната парада беше дочекана со големо воодушевување, бидејќи минатата година беше забрането присуство поради актуелната пандемија со коронавирусот.

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime streaming Your Lie in April

goanime pe That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

english anime WONDER EGG PRIORITY

GoGoAnime My Hero Academia Season 3

GoGoAnime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 6