(Галерија) Облечете жолто оваа пролет

By

Оваа пролет купете барем едно жолто парче облека. Стилистите ја препорачуваат жолтата боја кај најхит за сезоната пролет 2019, велат, оваа боја потсетува на сончевите денови што следуваат. Жолтата е боја на креативноста, активноста и енергичноста.

Жолтата боја одлично се комбинира со џинс, со црна боја, со зелена, кафена. Можете да одберете панталони, сукња, кошула, мантил, фустан, па дури и чевли или чанти во оваа боја.

Стилистите советуваат да не се облекувате во жолто од глава со петици, туку да изберете едно парче што ќе го комбинирате со другата облека.

Ќе ви се допадне