(Галерија) Омилените твитерџии ги „покажаа“ ликовите

By

Синоќа во киното Милениум се одржаа „осмите #ТвитерНагради“, на кои беа прогласени најдобрите корисници на социјалната мрежа „Твитер“, но и од други социјални мрежи, како што се „Инстагрм“, „Фејсбук“ и „Јутјуб“.

Како и секоја година до сега, така и во оваа, при изборот на најдобрите, корисниците сами номинираат и сами одлучуваат преку гласање.

Овој настан има хуманитарна цел.  За најдуховен твитерџија беше избран „На сузе малиот“, со неговиот најдобар твит –

– Колку е карта за концерт на Калиопи?,

– 1200 денари,

– Уууу бато.

Најдебитант/ка на „Твитер“ беше избрана Тинка Минка @topceglopce, а за најактивен твитерџија/кa од дијаспората беше избраnа  [email protected]

Фото/Фејсбук

Ќе ви се допадне