Гитарата на Ерик Клептон е продадена за 625.000 долари

By

Гитарата со која Ерик Клептон свиреше во 1970 година на концерт во живо со неговата група Derek and the Dominos, е продадена на аукција во петокот во Њујорк за цена од 625.000 долари, објавија од аукциската куќа Julien’s.

Вредноста на акустичната гитара Martin D-45, првично била проценета на 300.000 до 500.000 долари. Нејзината цена и понатаму е пониска од рекордната цента постигната за гитара продадена на пазарот. Станува збор за полуакустичната гитара на Курт Кобаин, со која фронтменот на „Нирвана“, свиреше на концертот на MTV Unplugged, во 1993 година.

На аукцијата одржана од Julien’s Auctiona, одржана во 2020 година, оваа гитара беше продадена за 6 милиони долари.

 

Ќе ви се допадне

english dubbed anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

Bleach (Dub) Episode 363

4Anime My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 18

4anime. biz Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

4Anime My Hero Academia Season 2 Episode 24