Градови на Балканот што мора да ги посетите

By

Иако Балканот не е меѓу омилените места за посета во Европа, сепак постојат градови што барем еднаш треба да ги видите. Тие оставаат впечаток со духот, архитектурата, локалното население и локалните спеццијалитети. На листата се осум града од осум земји

1. Охрид, Македонија

2. Пиран, Словенија

3. Ровињ, Хрватска

4. Мостар, Босна и Херцеговина

5. Берат, Албанија

6. Нови Сад, Србија

7. Будва, Црна Гора

8. Призрен, Косово

Ќе ви се допадне

GoGoAnime i want to eat your pancreas gogoanime: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview (https://gogoanime.be/m/P6YX/ep-1)

AnimeTV 3 animetv to: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 4