Хилари Даф ќе ја снима серијата „Како го запознав татко ти“

By

По теркот на култната серија „Како ја запознав мајка ти“, наскоро ќе почне снимањето на серијата „Како го запознав татко ти“. Главната улога ќе ја игра Хилари Даф, која ќе биде и продуцент на серијата. Таа снимањето на новата серија го најави преку Инстаграм и откри дека првата сезона ќе има 10 епизоди.

Приказната ќе биде речиси иста: Дејството е сместено во блиската иднина, а Софи (Даф) ќе му раскажува на својот син како го запознала неговиот татко во 2021 година, опкружена со својата група пријатели.

Креатори на серијата ќе бидат Ајзек Аптејкер и Елизабет Бергер, кои работат на серијата „Ова сме ние“, а продуценти, освен Хилари, ќе бидат и креаторите на „Како ја запознав мајка ти“, Картер Бејс и Крег Томас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hilary Duff (@hilaryduff)

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven animeheaven one piece: Kuroko's Basketball 2 Episode 25

GoGoAnime sword art online gogoanime: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 7