Хороскоп за 12 октомври: Водолијата да биде претпазлива, бизнис и пари за Лавот

By

ОВЕН
Полека се загревате до нешто што може да ви биде прилично погодно. Денот е поволен за време на кој можеби ќе имате можност да се сретнете со оние што не сте ги виделе долго или не сте биле во можност да се договорите за се во последните месеци. Можни се вести за пари, прилив на некои средства на сметката и пријатен состанок со Водолија или Близнаци.

БИК
Денот може да ви донесе непотребна грижа или лутина поради пропуштени можности или одложувања во извршувањето на  се што е планирано. Може да дозволите вашиот темперамент да излезе од контрола поради вашите строги принципи. Се чувствувате добро во друштво на блиски луѓе и колку е помал кругот на оние со кои комуницирате, толку е поголема можноста да останете смирени и да не се вознемирувате. Ве нервираат луѓе кои премногу се мешаат во вашиот живот. Коментарите на пријателите многу влијаат врз вас бидејќи ви ја кажуваат вистината што не сакате да ја прифатите.

БЛИЗНАЦИ
Денес може да ја означите вашата тајна амбиција и желба да бидете ценети во областа на забавата, спортот, уметноста или науката. Стремете се кон разбирање и препознавање. Се обидувате да се скриете зад фасадата на рамнодушност, никој не знае што всушност планирате. Не влегувајте во нови деловни аранжмани со соработници кои постојано ве изневеруваат или постојано ве нервираат.

РАК
Скептични сте за можноста да ги надминете вашите проблеми, особено во врска со парите. Ако планирате бизнис со странски партнери, бидете искрени и прецизни кога ги давате вашите услови и го правите истото од договорната страна. Останувате доследни на себе, за што е потребно одредено трпение и толеранција кон оние со кои инаку често доаѓате во конфликт.

ЛАВ
Можете да започнете нов бизнис со огнен знак. Имате доверливи разговори со оние кои отсекогаш биле подготвени да ве поддржат и да ви дадат точни информации. Планирате сериозен разговор со Стрелец. Јулските Лавови се особено подготвени да се вклучат во некој нов бизнис. Денес е реално одличен ден за бизнис и пари.

ДЕВИЦА
Вие сте во ситуација да го комплицирате вашиот живот во значителна мера. Имате можност да научите нешто што може да ве разочара. Можеби ќе сакате да ги затворите очите пред вистината. Вие сте многу бавни во извршувањето на првичната работа, но брзи во одлуките што не функционираат во ваша корист. Не бидете искрени со некого кога вашата изјава може да ве повреди. Една Водолија можеби не е фер спрема вас како што мислите дека треба да биде.

 

ВАГА
Еден од поволните денови ако сте подготвени да повикате некого што сте го ветиле дека ќе го стори тоа. Не бидете премногу нервозни и не обидувајте се да воспоставите комуникација со оние кои често ви се спротиставуваат. Добро се сложувате со Стрелец и Овен и ќе бидете подготвени да направите отстапка, особено во врска со работата што треба да ја работите заедно со еден Бик, Шкорпија или Риби.

ШКОРПИЈА
Обидете се да најдете начин да го решите финансискиот проблем. Вие сте крајно амбициозни и подготвени да започнете ризични проекти кои бараат голема физичка и ментална издржливост. Направете план како да реализирате се што сте си поставиле како приоритет. Лице од странство, веројатно долгогодишен колега, има најголемо влијание врз работата што ја работите. Регулирајте ги задоцнетите плаќања и обврски кон пријателите.

СТРЕЛЕЦ
Правите грандиозни планови кои ви овозможуваат да го решите проблемот на едноставен начин, под услов да се остварат. Не е невозможно за што сонувате, но обидете се што побрзо да пристапите кон реализација на плановите, особено ако се работи за долгорочна работа. Обидете се да стапите во контакт со Рак, Лав или Овен бидејќи развојот на ситуацијата и на работа и дома ќе зависи од нив, особено ако сте ангажирани во приватен бизнис и обезбедувате материјална сигурност за вашето семејство.

ЈАРЕЦ
Можете да добиете вести за унапредување или дополнителна должност што ќе ве импресионира, но исто така ќе ве оптоварува дополнително. Верувате дека би можеле да најдете начин да се договорите со Лав за нова работа. Добро се сложувате со една Водолија или Вага кои се повеќе од приврзани за вас. Ќе добиете покана од Јарец или Овен, најверојатно Стрелец да се сретнете и искрено да разговарате за нешто што претпоставувате дека нема да ви биде најпријатно.

ВОДОЛИЈА
Ако сте вклучени во спорт, натпреварувачки активности, имате силна конкуренција, познати сте во јавноста, се плашите од можни интриги или каков било конфликт што може да се случи со оние со кои сакате да останете во добри односи по секоја цена. Сакате да доминирате не со сет, но нема да ви биде толку лесно. Се обидувате да им дадете до знаење на луѓето што очекувате од другите.

РИБИ
Не двоумете се туку правете го она што е потребно, но сепак бидете внимателни кога работите со Водолија, Лав и Стрелец. Доверливи информации од Јарец ќе ви бидат корисни. За возврат, ќе мора да му откриете нешто. Имате потреба од доминација, но ја постигнувате на убав начин. Подготвени сте да работите напорно и да се вклучите во некои нови работни места што можат да ви донесат добар приход и популарност.

Ќе ви се допадне