Хороскоп за 17 септември: За Овните успех во љубовта, за Водолиите многу пари

By

ОВЕН
Денот на работното место тече во добра комуникација со соработниците и воспоставување нови договори. Ве очекува финансиска добивка. На емоционален план имате потреба да доминирате над партнерот. Здравјето е солидно.

dobivaj vesti na viber

БИК
На работното место сте самоуверени и влегувате во конфликти, само за да докажете дека сте во право. Емотивно сте расположени за размена на нежности и слатки зборови со другата половина. Прошетката е добар начин за опуштање и подобрување на расположението.

БЛИЗНАЦИ
Деловните проблеми никако да завршат, а тоа ве прави фрустрирани. Емоциите ви вријат, можете да дојдете до проблеми во врската поради љубомора. Кога е здравјето во прашање, физички сте неактивни, а тоа доаѓа на ваша штета.

РАК
Ви следува деловно и финансиски успешен ден. Ќе бидете задоволни затоа што трудот ќе ви се исплати. Во емоционална смисла сте потонале и размислувате за минатото, кое не можете да го промените. Здравјето е солидно.

ЛАВ
Поради работата, самодовербата ви е доста ниска. Сатисфакција добивате на емоционално ниво преку партнерот на чија љубов и поддршка можете да сметате во секој миг. Кожата ви е прилично чувствителна.

ДЕВИЦА
Денес е поволен ден за да се позанимавате со некои постари обврски и конечно да ги тргнете од дневен ред. Во емоционална смисла сте незаинтересирани за какви било дружења или нови познанства. Здравјето ви е солидно.

ВАГА
Расположени сте за работи и сите цели ви изгледаат лесно остварливи и достапни. На емоционален план сте напнати, па можно е вашето незадоволство да го истурите врз партнерот. На здравствено поле можни се проблеми со алергии.

ШКОРПИЈА
Во тек е деловен ден поради што ќе се чувствувате максимално фрустрирани. Имате чувство дека не се поместувате од мртва точка. Денот е одличен за љубовна комуникација од таен тип. Синусите ви се прилично чувствителни.

СТРЕЛЕЦ
Денешниот ден е неповолен за комуникација и сообраќај, па пожелно е да бидете внимателни. Во емоционална смисла сте затворени и не сакате да зборувате отворено за вашите емоции. Ве очекува нервоза од минлив тип.

ЈАРЕЦ
Денот е неповолен за состаноци, па можете да очекувате некои од нив да бидат одложени, а на оние што ќе бидат одржани можно е да не го добиете она што го посакувате. Имате понуда за да влезете во нова авантура, но ќе размислувате дали да ја искористите. Чувствително грло.

ВОДОЛИЈА
Ова е одличен ден за јавен деловен успех, особено ако работата има врска со законот или јавноста. Расположени сте за љубов, гледање и комуникација со другата половина. На здравствено поле немате проблеми.

РИБИ
Максимално сте посветени на своите деловни обврски и успех. Денес е одличен ден за ново познанство со потенцијалниот партнер, кој можете да го запознаете преку работа. Во физичка смисла сте стабилни и силни.

Ќе ви се допадне