Хороскоп за 6 октомври: Близнаците ќе запознаат мистериозна личност, стрелците се разочарани од врската

Овен

Еден пријател ве нервира и ќе влезете во директен конфликт со него. Двајцата сте тврдоглави и во расправата ќе нема победник. Размислувате за врска. Имате впечаток дека партнерот не е фокусиран на вашата љубов.

Бик

Аналитични сте, организирани, посветени на деталите и постигнувате успех. Случајно на забава ќе сретнете личност која ќе остави позитивен впечаток на вас и истата ќе сакате ја да видите повторно.

Близнаци

Ве радува приливот на пари. Ќе запознаете личност кога ќе ви делува мистериозно, затворено, но прилично еротично.

Рак

Расположени сте за да ги завршите обврските и да ги надминете проблемите со помош на пријателите. Свесни сте дека го запоставивте партнерот, па денес ќе му посветите повеќе внимание од вообичаено.

Лав

Ќе добиете нова понуда. Од принцип нема веднаш да прифатите, иако сте прилично задоволни со истата. Ви претстои ново познанство со интровертна личност, па нема да бидете сигурни како впечаток сте оставиле.

Девица

Незадоволни сте со ситуацијата во која се наоѓате и сметате дека вашиот труд не се цени. Ќе запознаете личност која ќе ви делува интересно, но затворено. Не ѝ покажувајте во која мера ви се допаѓа.

Вага

Ќе добиете тајна понуда и размислувате да ја прифатите. Ве очекува кавга со партнерот. Ќе ве извади од такт толку што нема да знаете што да зборувате. Во еден момент ќе ја прекинете врската.

Скорпија

Ве фрустрира ситуацијата во која се наоѓате. Колку и да се трудите, некои работи стојат во место. Ново познанство ви носи доза на соништа поврзани со друга личност. Интуицијата ви вели дека ова е вистинскиот избор за вас.

Стрелец

Одлично соработувате. Ќе добиете нови обврски и се радувате на одговорностите. Не сте задоволни со врската. Другата страна ја забележува вашата промена, но не ја коментира.

Јарец

Постигнувате успех на кој сите ви се воодушевуваат. Задоволни сте. Преку пријател ќе запознаете нова личност. Сосема изненадно ќе сфатите дека сте заинтересирани за подобро да ја запознаете.

Водолија

Се фокусирате да ги завршите сите обврски. Преку пријатели ќе запознаете личност која ви се допаѓа на прв поглед и ќе воспоставите пријателски контакт.

Риби

Ќе воспоставите одлична комуникација со семејството. Со заеднички напор ќе ги решите проблемите. Преку социјалните мрежи воспоставувате контакт со личност за која имате впечаток дека е премногу затворена.