Хороскопски знаци што најлесно простуваат

By

Иако тешко им простуваме на оние што нè повредиле, луѓето родени во три хороскопски знаци постојано го прават тоа. Според астролозите, најлесно простуваат родените во знакот Риби, Рак и Вага.

Риби
Луѓето родени во знакот Риби лесно се навредуваат бидејќи имаат изразена емотивност, но простуваат многу бргу и лесно, дури и без да им се извинат. Едноставно се такви и не може да се сменат.

Рак
Раковите се еднакво емотивни како и Рибите, па затоа имаат сила да им простат на луѓето што ги повредиле и да заборават сè. Тие не сакаат расправии, па затоа им простуваат на саканите луѓе.

Вага
Вагите се обидуваат да избегнат расправии на секој можен начин. Ќе ви простат, но не се наивни – ако премногу ги разочарате, ќе се дистанцираат од вас.

Ќе ви се допадне