Јувентус-Реал во собраниската сала

Пратениците од ДУИ, Али Ахмети и Артан Груби, и Мухамед Зекири од СДСМ вчера го гледаа  фудбалскиот натпревар меѓу Реал Мадрид и Јувентус од мобилен телефон во собраниската сала додека траеше седницата на интерпелација на Владата.

Седницата траеше 12 часа, а заврши на полноќ кога пратениците гласаа за доверба на Владата.

Scroll to Top