Како ќе изгледаа принцезите на Дизни ако имаа Инстаграм

By

Украинската илустраторка Дариа Артемиева ги нацрта принцезите на „Дизни“ во модерна варијанта. Таа ги наслика како современи принцези кои имаат свои инстаграм-профили и кои споделуваат фотографии од своето секојдневие. Наместо со балски фустани, тие носат костими за капење, не пијат чај од порцелански шолји, туку јадат пица од картонска кутија.

„Ги замислив како инфлуенсерки, јутјуберки, блогерки“, рекла Дариа за еден украински портал.

Ќе ви се допадне