Македонија била 18-та од 19 во полуфиналето на Евровизија

By

Македонските претставници на овогодинешната Евровизија, „Ај кју“, завршиле на 18 место, од 19 претставници во полуфиналната вечер.

Поени сме добиле од Хрватска 1, победникот Израел 1, од Грција имаме добиено 3 поени, Бугарија ни дала 5 поени, Азербеџан 6, а од Албанија имаме добиено 8 поени.

Македонските гледачи преку телевоутинг на грчката песна на Евровизија, која не се пласираше во финалето, на првата полуфинална вечер и дале 4 поени.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX god of highschool animeflix: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 3

KissAnime kiss kiss anime: My Hero Academia (https://kissanimeonline.com/m/nym) Episode 13