Македонките на листата на најпривлечни жени во светот

By

Интернет страницата „Targetmap.com“ кон крајот на минатата година спровела истражување за да открие од каде доаѓаат најпривлечните жени. Резултатите од истражувањето се поделени во пет категории: многу привлечни, привлечни, нормално привлечни, помалку привлечни и непривлечни.

dobivaj vesti na viber

Меѓу најпривлечните се нашле девојките од Естонија, Летонија, Колумбија и Аргентина, а жените од Македонија, Србија, Албанија и БиХ се во категоријата привлечни жени.

Хрватките, Црногорките и Словенките се наоѓаат во категоријата нормално привлечни, додека Американките, Австралијките и Германките се помалку привлечни.

Најлошо поминале жените од Ирак и Авганистан кои се прогласени за непривлечни.

Ќе ви се допадне

go88 không đăng nhập được facebook go88 mod apk go88 m1

bắt cầu tài xỉu sunwin game sunwin.vn cách tải sunwin