Месечен хороскоп за октомври: Многу љубов за рибите, големи промени за ракот

By

Овен

Сонцето во Вага се прилагодува на хармонија, смиреност и компромис. Време е да се ослободите од работите што ја уништуваат среќата. Првиот период од месецот е одличен за решавање на семејни конфликти. Постои можност многу вљубени Овни да привлечат љубов токму сега и да запознаат некого преку социјалните мрежи. Но, оние во врска очекуваат тешкотии. Од 22 до 31 октомври, астролозите советуваат да избегнуваат расправии: Сонцето во Шкорпија предупредува на ризикот од донесување погрешна одлука под влијание на емоции.

Бик

Втората половина од месецот е поврзана со преминот на Венера во соѕвездието Шкорпија. Астролозите го предупредуваат Бик: бура доаѓа во неговиот личен живот. Внимавајте кои зборови ги користите, бидејќи се можни непријатности. Венера во Шкорпија носи прекрасна есен за оние кои долго сонувале да направат уметничко дело или подобро да се разберат себеси. Среќата ќе биде на страната на оние Бикови кои можат да ја скршат стапицата на блокади на енергија и да ја зајакнат својата енергија, за да не предизвикаат стагнација во нивниот љубовен живот.

Близнаци

Активниот Меркур во Шкорпија ќе игра одлучувачка улога во судбината на Близнаците. Многу ќе стане појасно кон средината на месецот. Ситуацијата најверојатно драматично ќе се промени за неколку дена: оние кои имаа некои потешкотии во врската, сега конечно ќе најдат заеднички јазик, додека осамените Близнаци одеднаш ќе паднат во прегратките на неговата поранешна партнерка. Сепак, треба да се избегнуваат нови познаници и нападни странци: постои опасност од измама. Ова е добро време за подобрување на семејните односи. Главната работа е да дејствувате тивко, да зборувате тивко.

Рак

Во октомври, Раковите треба да се грижат за себе и да ги спречат негативните мисли за неисполнетите надежи. Таквата сентименталност ќе ја наметне Нептун и воопшто нема да се совпадне со трендовите од тој период. Зголемената самодоверба ќе ви донесе голема енергија и нови познанства. Во октомври, многумина ќе излезат од својата удобна зона. Раковите кои се отворени за промени, чекаат прекрасна љубовна приказна. Но, постои еден услов – мора да преземете иницијатива.

Лав

Во октомври, Лавот ќе има се совршено со пари, бизнис и врски благодарение на Сонцето во Вага. Шансите да пронајдете нова љубов се до 22 октомври, кога е добро време за излегување и запознавање. Мора да се ослободите од негативните спомени за да живеете во сегашноста. Ова е особено точно во областа на семејните односи.

Девица

Меркур во Шкорпија ви дава можност да заработите многу пари, да добиете свој дом или да го подобрите односот со партнерот. Среќата особено ги чека амбициозните Девици кои не се плашат од одговорни одлуки. Напор и активност ќе донесе среќа. Меѓу опасностите во октомври, може да се издвојат лажни претчувства или опасни илузии. Внимавајте на минатото, бидејќи тоа може да ве држи на место долго време. Она што се случува овде и сега е многу поважно.

Вага

Октомври е вашиот месец на предизвици за љубов, драга Вага. Досадата и рутината можат да бидат многу штетни, особено за паровите. Излезете од сенките побрзо и прославете: излезете на состаноци, никогаш не пропуштајте можност да станете возбудливи. Од 8 октомври до 1 ноември, Венера ќе се движи низ Шкорпија, па затоа се можни големи предизвици. Многу Ваги ќе се препуштат на обичниот флерт, а некои дури може да пријават и поранешен партнер.

Шкорпија

Во октомври, Шкорпиите ќе бидат во центарот на вниманието. Меркур и Венера во својот знак испраќаат енергија на поддршка до Сонцето. Што значи? Скорпиите ќе станат семоќни во љубовните работи и ќе имаат посебна среќа во романтичните познанства и подобрувањето на односите. Астролозите советуваат да закажете состаноци, да организирате одмор за двајца, без причина, без планови. Најважно е да пронајдете рамнотежа и да не заборавите дека освен што се грижите за врската, се грижите и за себе.

Стрелец

Во октомври, ќе можете да го постигнете она што го сакате на полето на убовта и врските. Единствената позиција на заштитниот Јупитер ќе трае долго време, така што постои шанса малку да се опуштите и да подлегнете на бранот на промени. Поддршката ќе дојде од саканите. Но запомнете: негативните емоции можат да уништат бајка, не ја искушувајте судбината. Уживајте во даровите на љубовта и пронајдете начин да се ослободите од токсичните емоции од вашето срце.

Јарец

Време е да научите од вашите грешки. Под влијание на активниот Јупитер, неволји ги чекаат Јарците на љубовниот план, особено во средината на месецот. Не е тешко да се избегнат, но ќе ви треба анализа на вашето однесување и внимание кон саканата личност. Астролозите препорачуваат да ги запомните сите важни настани и заедно да вратите позитивни спомени. Планирајте го секој чекор и научете важни лекции.

Водолија

Внимавајте, Сонцето и Марс повторно напаѓаат! Искусните Водолии веќе се ублажени со постојани енергетски шокови, па ситуацијата не треба да ги плаши. Само треба да бидете подготвени за фактот дека ќе треба да се грижите за себе и на работа и дома. Астролозите советуваат да побараат поддршка од постарите лица. Можете искрено да разговарате со членовите на семејството кои можат да ви дадат совет. Внимавајте какви ветувања давате и дали можете да ги исполните.

Риби

Во љубовта, нешто грандиозно ги чека претставниците на знакот на Риби. Ова особено важи за Рибите, кои неодамна започнаа романса или постојано флертуваат со некого. Рибите во врска очекуваат да ја разгорат страста. Јупитер ќе им даде светла месечина, можност да се одморат од љубовни грижи, конфликти и незадоволство.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

GoGoAnime: BTOOOM! (Dub) anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime demon slayer

https://animefreak.ws bleach animefreak

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Wakelet: https://wakelet.com/@animeflixnl

Cycling74: https://cycling74.com/author/60dbc6bfa87778412f9b0c2f