Најинтелигентни знаци според хороскопот

By

Астролозите открија дека најинтелигентни знаци во зодијакот се Водолија и Скорпијата. Според нив, луѓето родени во знакот на Водолија имаат највисоко ниво на аналитичка интелигенција, а Скорпиите најдобро умеат реално да ја проценат секоја ситуација.

Ова не значи дека и другите знаци во зодијакот не се интелигентни, но секој од нив се карактеризира со поинаков вид интелигенција. Близнаците и Вагите поседуваат огромно знаење и се ментално силни; Раковите и Рибите се емоционално најинтелигентни. Бикот, Девицата и Јарец поседуваат практична интелигенција. Овенот, Лавот и Стрелецот имаат изразена интуиција, похрабри се и постојано преземат ризици што другите не би ги презеле.

Ќе ви се допадне

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: 663114 anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime online

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch Heart no Kuni no Alice: Wonderful Wonder World animetv Episode Full good anime tv shows

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/kissanimemx

Profile ameba: https://profile.ameba.jp/ameba/gogoanimebe