Најстрасни хороскопски знаци

By

За овие знаци важи дека се вистински љубовници.

Бик

За биковите важи дека се креативни личности, а својата фантазија ја внесуваат во љубовта и секусалниот живот. Тие просто уживаат во еротската енергија и често очекуваат од партнерот да ги исполни нивните потреби. Тие се сензуални и страствени, а нивната предност да ги имате како партнер е во верноста.

Скорпија

Тие се најсензуалниот знак во хороскопот. Страствени се и интимноста ја разбираат доста сериозно. Особините кои ги бараат во секој партнер се интелигенција и почит. Поголемиот дел од предиграта се случува вон спалната соба, во облик на разговор и набљудување. Кога еднаш ќе се заљубат, посветени се и верни до крај.

Вага

Склони се кон флерт, се трудат да остават совршен впечаток. Како љубовници сакаат да се изразуваат, креативни се и урамнотежени. Ќе направи сè што е потребно партнерот во потполност да им биде задоволен, почнувајќи од разговорот па сè до водењето љубов. Шармот и посветеноста го прават неодолив партнер.

 

Ќе ви се допадне