Неделен хороскоп од 20 до 26 септември: Среќен период за рибите, нова љубов за близнаците

By

ОВЕН
Пред вас е поволен период за соработка со странски земји, како и за проширување на деловната мрежа. На поле на љубовта ве очекуваат страсни и интересни моменти со водолија. Кога станува збор за здравјето, можни се повремени проблеми поврзани со циркулацијата на крвта, затоа внимавајте на тоа. Исто така, можеби сте склони кон пороци во оваа фаза, па затоа е подобро да ги избегнете.

БИК
Максимално сте ангажирани околу деловната промоција што треба да ја добиете наскоро. На љубовно поле имате интересни моменти со една риба што не ви е секогаш целосно јасно. Грижете се за мали проблеми со хормоните, а исто така проверете ја тироидната жлезда. Покрај тоа, не треба да имате некои поголеми здравствени проблеми во овој период.

БЛИЗНАЦИ
Имате високи очекувања, но ако останете реални, сè ќе биде како што треба на работа. На поле љубов, ве очекува интересна средба со стрелец. Здравјето е генерално добро, имате многу енергија во себе и се чувствувате некако позитивно и олеснето. Единственото нешто што не е добро – склони сте кон гоење, затоа внимавајте што јадете.

РАК
Има ненадејно подобрување на вашите финансии или добивка што не ја очекувавте. На полето на љубовта, можни се многу интересни настани со некој огнен знак. Здравјето ви се подобрува постепено, доколку сте имале проблем од минатото, сега би можеле да го решите многу полесно отколку порано. Периодот за интервенции и третмани е поволен.

ЛАВ
Имате многу добри деловни идеи, а наскоро доаѓа ново деловно партнерство. Љубовната состојба ви е многу интересна, можно е да фантазирате за една вага. Во областа на здравјето, можни се помали проблеми поврзани со жолчката, црниот дроб, холестеролот, шеќерот, затоа внимавајте на тоа. Ако обрнете внимание на вашите навики, нема да има нови заболувања.

ДЕВИЦА
Имате одлична атмосфера во работниот тим и одлично се согласувате со колегите. Ве очекува можност да почнете интересна емотивна врска со лавот. На полето на здравјето, можни се помали проблеми поради ослабен имунитет, затоа внимавајте да не се појават помали настинки или воспаленија. Зголемете го внесот на витамини и течности и одморете се.

ВАГА
Можно е лесно да влезете во дискусии во деловно опкружување и дека сте некако склони кон конфликти. На полето на љубовта, фатално ве привлекува овен. Кога станува збор за здравјето, може да има проблеми со воспалителни и болни состојби, треска, забоболка и треба да бидете внимателни и да внимавате на некои помали падови или повреди.

СКОРПИЈА
Вие сте во полна сила и максимално сте посветени на вашата работа. Ќе добиете многу нови информации доколку сте во приватен бизнис. Кога станува збор за љубовта, подготвени сте да пробате нешто ново со рак или риби. Можни се здравствени проблеми доколку страдате од астма или алергии. Исто така, заштитете ги дишните патишта воопшто, особено белите дробови.

СТРЕЛЕЦ
На деловно ниво, може да имате впечаток дека некои луѓе од околината се против вас. Кога станува збор за љубовта, ве чека страсна средба со близнаци, но исто така ви се допаѓа и рак. Во областа на здравјето, не треба да очекувате некои поголеми проблеми. Овој период е многу поволен за вас, вие сте енергични, задоволни и уживате во секоја физичка активност.

ЈАРЕЦ
Можете да очекувате исплата што значително ќе ви го подобри расположението. Периодот е одличен за полето на работа и пари. На љубовен план, имате некои дилеми за бикот. Кога станува збор за здравјето, не треба да очекувате големи проблеми. На крајот, вашите заби сега можат да бидат чувствителни, како и вашите непца и генерално областа на усната шуплина, но и областа на вратот.

ВОДОЛИЈА
Ќе имате впечаток дека брзате во сите правци, но сепак ќе ја завршите работата како што треба. На полето на љубовта ве очекуваат многу убави и интересни моменти со овенот. Во областа на здравјето, постојат можни проблеми поврзани со главоболки, замор, низок крвен притисок, вознемиреност, поспаност, но и болки во очите или промени во диоптријата. Посетете го вашиот лекар за преглед.

РИБИ
Можете да очекувате период во кој среќата ќе ве следи, без многу напор лесно ќе постигнете добри резултати на работа. Можно е да флертувате на повеќе страни, а земните знаци ви се угодни. Кога станува збор за здравјето, не треба да очекувате големи проблеми. Сега сте склони кон поголема потреба за слатки, затоа внимавајте на внесот на шеќер.

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch Takunomi (Dub) animefreak Episode 12 animefreak bleach

Website https://animeheaven.pro: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You - SNS animeheaven Episode Full animeheaven hunter x hunter

Website https://aniwatch.pro: Watch Bastard!! (Dub) aniwatch Episode 6 anime stream

Tokyo ESP (https://4anime.biz/m/N2K) Episode 12

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&authuser=5&user=WCYq8iwAAAAJ

Soundcloud: https://soundcloud.com/gogoanimelol