Нетфликс најави нова серија за Берлин од „Каса де папел“

By

Пред премиерата на финалето на шпанската хит серија „Каса де папел“, чии последни пет епизоди ќе бидат објавени на 3 декември, Нетфликс потврди дека ќе снима спиноф серија за ликот на Берлин, кого го игра Педро Алонсо.

„Грабежот можеби се ближи кон својот крај, но приказната продолжува“, најавија од стриминг платформата.

Новата серија треба да излезе во 2023 година и се очекува да ги раскаже почетоците на Берлин. Во серијата „Каса де папел“, Берлин е постариот брат на Професорот и се бори со неизлечива болест. Нетфликс не откри други детали за новата серија.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Season 5

AnimeFreak My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 16

watch subbed anime Redo of Healer

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 23

anime online AnimeFreak Dragon Ball Super (Dub)