Од недела дожд и пад на температурите

By

До петок ќе се задржи стабилно и топло време, а дневната температура ќе достигне до 35 степени. Во сабота ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од недела температурите ќе бидат во постепено опаѓање, соопшти УХМР.

Времето утре ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури утре ќе се движат од 5 до 14 степени, а дневните од 24 до 35 степени.

Ќе ви се допадне

Website https://animedao.nl: Watch Monkey Typhoon animedao Episode 52 dubbed anime

Sherlock Hound: The Adventure of the Blue Carbuncle / Treasure Under the Sea Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Golden Kamuy (Dub) animeflv Episode 12 english dubbed anime

AnimeHeaven: Magi: The Kingdom of Magic anime episode 25 online free at https://animeheaven.pro animeheavenru

Docs google: https://docs.google.com/document/d/1lvCR6cw2GHAvzRSx4rmagWF9kmgvnj7OAYsACFBvsFc

Hub docker: https://hub.docker.com/u/animeflixnl