Почина мајката на Силвестер Сталоне, глумицата Џеки Сталоне

By

Глумицата Џеки Сталоне, мајка на Силвестер Сталоне, почина на 98 години. Веста за нејзината смрт ја потврдиле блиски пријатели на семејството, но деталите не се познати.

Џеки е родена како Жаклин Френсис во Вашингтон, а на 15 години избегала од дома. Била опседната со вежбање и кревање тегови, а кога пораснала отворила вежбалница наменета за жени.

Таа била една од творците на телевизиското шоу GLOW, The Gorgeous Girls of Wrestling, кое се прикажуваше во ’80-тите години. Таа не се откажала од вежбањето ни пред својата смрт и на социјалните мрежи често објавувала видеоснимки од вежби.

Нејзина најголема страст била астрологијата, а на оваа тема има напишано и книга која е објавена во 1989 години и која влегла во училишна литература.

Желбата да изгледа што е можно помладо го уништи нејзиниот изглед. Таа имаше бројните пластични операции, а во едно интервју и самата призна дека изгледа лошо поради сите направени корекции.

„Се чувствувам како верверичка со уста почна лешници. И натаму ги користам сите можни средства за да изгледам што е можно подобро, но ми се чини дека постигнувам спротивен ефект. Премногу пати бев на вбризгување филер и затоа сега изгледам како верверичка“, рекла Џеки.

Самата се нарекувала Мама Рамбо, Мама Сталоне и Мама Роки и на тој начин им одавала почит на улогите на својот син, кого го обожавала.

Ќе ви се допадне